Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Warsztat edukacyjny: Partycypacja i współrządzenie _02

10 września @ 10:30 15:00

Partycypacja i współrządzenie

Celem spotkania jest rozwinięcie poznanej ścieżki opracowania projektu zgodnie z poradnikiem: „Jak przygotować projekt w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast?” z wykorzystaniem wskazówek zawartych w poradniku OT-12 “Zaangażowanie obywatelskie i przejrzystość”.  

  • Szkolenie warsztatowe będzie praktycznym uszczegółowieniem zasady horyzontalnej dotyczącej włączenia społecznego oraz 5 celu szczegółowego Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
  • Wspólnie z przedstawicielami 139 miast zaproszonych do udziału w konkursie, przeanalizujemy praktyczne zasady włączenia społecznego, narzędzia służące temu celowi i dopasujemy je do potrzeb wynikających z proponowanymi przez miasta działaniami w obszarze społecznym, gospodarczym i środowiskowym.
  • W trakcie szkolenia warsztatowego uczestnicy przećwiczą, jak optymalnie przejść ścieżkę partycypacji i włączenia mieszkańców w proces planowania, uszczegóławiania i wdrażania działań, spełniając zasadę horyzontalną programu – w sposób spójny, autentyczny i przejrzysty.
  • Zadaniem warsztatowym uczestników spotkania będzie zaplanowanie działania w sposób spełniający zasadę horyzontalną, wykorzystującą narzędzia partycypacji oraz przygotowanie roboczego opisu realizacji zasady włączenia – zgodnie ze strukturą fiszki projektowej – dla działań w różnych obszarach tematycznych. Pokażemy, jak – w sposób uniwersalny – można narzędzia partycypacji i otwartego rządzenia zaplanować i wdrożyć w projekt rozwojowy miasta.

Prowadzenie: Aleksandra Kowalska, Karolina Kogucik, Krzysztof Początek, Wojciech Zarzycki, Krzysztof Markiel

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Dane kontaktowe
Proszę o podanie adresu e-mail oraz numeru telefonu, pod którymi będzie można najszybciej potwierdzić Pani/Pana rejestrację.
Jeśli ma Pani/Pan pytania dotyczące omawianego obszaru to prosimy o wskazanie ich poniżej, pozwoli nam to jeszcze lepiej przygotować się do spotkania.
KLAUZULA INFORMACYJNA o przetwarzaniu danych osobowych w ramach projektu
Link do pełnej treści: KLAUZULA INFORMACYJNA
Zgoda na utrwalenie i publikację wizerunku
Wyrażam zgodę na utrwalenie i publikację wizerunku na stronach internetowych i w mediach społecznościowych Administratora oraz podmiotów, którym powierzono do przetwarzania moje dane osobowe. *
Skip to content